Nowość w ofercie - urządzenie Portable Friction Tester (PFT) firmy CORALBA AB

PFT zostało opracowane przez VTI (Szwedzki Krajowy Instytut Badawczy Dróg i Transportu).  Na podstawie wieloletnich pomiarów w terenie i poprzez liczne projekty badawcze posiada zbadaną i zatwierdzoną korelację do wahadła, przez co w odróżnieniu do innych podobnych urządzeń na rynku - spełnia wymagania normy EN1436.

Sprzęt ma bardzo wysoką powtarzalność i odtwarzalność, mierzy oznakowanie poziome strukturalne Typu II i nawierzchnie ze strukturą (nie można tego zmierzyć wahadłem). Wyniki pomiarów nie są zależne od umiejętności operatora. Jest szybszy i bezpieczniejszy w obsłudze od wahadła. Ponadto, jest łatwy w obsłudze i kalibracji.

 PFT zbiera pomiary co 0,1 m i może być stosowane do pomiaru każdego rodzaju oznakowania poziomego, gładkiego i profilowanego. Można nim także wykonywać pomiar współczynnika tarcia chodników, ścieżek rowerowych, nawierzchni drogowych, Jest przydatny przy pomiarach na krótkich odcinkach.

PFT używa tryb stałego poślizgu. 

Latający Uniwersytet Drogowy na Politechnice Białostockiej

W dniach 2-3 grudnia 2021 r. odbyły się specjalistyczne warsztaty z zakresu drogownictwa w ramach Latającego Uniwersytetu Drogowego. Cieszymy się, że wśród sprzętów dostępnych dla studentów znalazł się dostarczony przez nas retroreflektometr LTL-XL firmy DELTA.

Więcej o tym wydarzeniu można przeczytać w aktualnościach PB: https://pb.edu.pl/2021/12/02/perfekcyjne-ladowanie-na-pb-latajacy-uniwersytet-drogowy/


MOKSiR w Pucku został wyposażony w kosz PortBin tide

Przystań Jachtowa w Pucku, to kolejne miejsce, gdzie zainstalowano kosz portowy PortBin. Urządzenie zaprojektowane i wykonane przez SpillTech przy współpracy z Norweskim Departamentem Ochrony Środowiska skutecznie zbiera pływające na powierzchni wody śmieci morskie i portowe.

O tym wydarzeniu napisali:

https://fundacjamare.pl/kolejny-morski-kosz-na-polskim-wybrzezu-wylowi-smieci-z-portu-w-pucku-/

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=5047375728623558&id=292430000784845

https://nadmorski24.pl/aktualnosci/51531-kosz-morski-w-pucku-wylowi-z-wody-tony-smieci?fbclid=IwAR1rqNQyyAhnTWXNRDkFwZG4wCKBHyJ7W1foNTMc62cCrZ3uqpziMr1w9xw

https://puck.naszemiasto.pl/w-porcie-w-pucku-zainstalowano-specjalistyczny-kosz-morski/ar/c1-8518955

https://www.facebook.com/Mieczkowska.Anna/posts/264951635638077

Port w Kołobrzegu ma już kosz PortBin

Dzięki współpracy z Fundacją Mare - kosz PortBin tide oczyszcza wody Bałtyku w kolejnym polskim porcie. Wczoraj nastąpiło jego oficjalne przekazanie do Portu w Kołobrzegu. PortBin tide został umieszczony przy nabrzeżu Warzelniczym 3.

Kosz ma również zwiększać świadomość ekologiczną wśród odwiedzających port co trafia do naszych wód.

Dziękujemy za miłe przyjęcie i życzymy zadowolenia z jego użytkowania.


Więcej o tym wydarzeniu w materiałach wideo i artykułach:

https://miastokolobrzeg.pl/wiadomosci/25837-kosz-portbin-tide-zainstalowany-w.html

https://www.informacje.kolobrzeg.pl/miastokg/14103-kosz-morski-w-porcie-kolobrzeg

https://kolobrzeg.naszemiasto.pl/w-kolobrzeskim-porcie-maja-juz-specjalny-morski-kosz-na/ga/c1-8510363/zd/66332275

Kosz PortBin w nowo otwartej Marinie na Wyspie Sobieszewskiej

Cieszymy się, że dzięki współpracy z Fundacją MARE kolejny kosz PortBin tide oczyszcza wody Bałtyku. Wczoraj przekazano go do Mariny na Wyspie Sobieszewskiej.

O tym wydarzeniu można przeczytać:

https://fundacjamare.pl/kolejny-morski-kosz-dla-czystszego-baltyku/

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1921394074695622&id=530184343816609

https://www.sportgdansk.pl/nowa-marina-na-wyspie-sobieszewskiej-otrzymala-kolejny-portbin/?fbclid=IwAR2wIDCqO9SNfgPcZZhzawebhfZrs1X5-cNssF2yEgcWFfrt0G75UwXArpoKosz PortBin tide shallow zbiera śmieci w sopockiej marinie

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sopocie zamówił dla Gminy Sopot kosz PortBin tide shallow. Kosz o wymiarach 150 cm x 150 cm x 90 cm jest nieco płytszy od standardowego PortBin tide, ale również wyposażony w 30 litrowy kosz i przeznaczony jest do płytszych zbiorników wodnych. Kosz PortBin tworzy wir na powierzchni wody i skutecznie wciąga pływające śmieci do środka.

Kosz oczyszcza wody sopockiej mariny od 13 sierpnia br.


          PortBin tide shallow      vs.       PortBin tide                           

https://scopus.com.pl/img/categories/portbin/pb2_size.png

Fundacja MARE i Scopus wspólnie promują kosze PortBin

W dniu 2 sierpnia br. Fundacja MARE i Scopus zawarły Umowę Współpracy, na mocy której będą współpracować w celu promowania urządzeń PortBin zbierających pływające śmieci z powierzchni wody do kosza, a tym samym usuwaniu m.in. pływających plastikowych odpadów i innych zanieczyszczeń, zanim ulegną degradacji.

Fundacja MARE jest jedyną organizacją pozarządową w Polsce, której działania skupiają się wyłącznie na ochronie ekosystemów morskich, ze szczególnym naciskiem na ochronę ekosystemu naszego rodzimego Morza Bałtyckiego.

Dla producenta koszy PortBin - firmy SpillTech i dla nas to duże wyróżnienie.


Koszt PortBin już pracuje w Marinie Gdańsk

Jest nam miło poinformować, że kosz PortBin został zainstalowany w Marinie Gdańsk.

Poniżej, dzięki uprzejmości Mariny, umieściliśmy film dokumentujący jego działanie.


Zapraszamy także do przeczytania artykułu umieszczonego na stronie Mariny: https://www.sportgdansk.pl/portbin-kolejny-kosz-pozwoli-ograniczyc-ilosc-smieci-na-motlawie/

Sztuczna inteligencja do monitorowania dróg: ViAI - nowy produkt w ofercie ViaTech

Zrównoważone miasta opierają się na wydajnych, bezpiecznych i przyjaznych sieciach drogowych. Pragnąć utrzymać drogi na tym poziomie, administracja drogowa musi regularnie monitorować sieć drogową.  Eksperci od zarządzania drogami, aby najlepiej wykonać to zadanie potrzebują inteligentnych i przyjaznych dla użytkownika rozwiązań, które ograniczą wszelkie możliwe błędy ludzkie, optymalizując zasoby menedżerskie pod względem kosztów i czasu. To kierunek, w którym zmierza najnowszy produkt ViaTech. Dział badań i rozwoju firmy ViaTech opracował innowacyjną technologię opartą na technikach widzenia komputerowego - ViAI. Dzięki systemowi kamer o wysokiej rozdzielczości (czujnik), ViAI oferuje zautomatyzowany system pomiarowy do monitorowania i inspekcji dróg. ViAI rejestruje, lokalizuje i raportuje stan dróg i wyposażenia pasa drogowego, przy zachowaniu prywatności, zgodnie z zasadami RODO. Czułość ViAI umożliwia wykrywanie takich cech, jak uszkodzenia nawierzchni drogowych w bardzo wczesnym etapie, ostrzega o działaniach i prowadzi do natychmiastowych działań w razie potrzeby.

ViAI w połączeniu z mobilnym systemem mapowania 3D (ViaPPS) oferuje potężne narzędzie, które integruje wykrywanie i ekstrakcję cech (ViAI) ze szczegółową i dokładną chmurą punktów 3D (ViaPPS) badanej nawierzchni i pobocza. Połączenie tych rozwiązań jest doskonałym przykładem inteligentnego, niezawodnego i przyjaznego dla użytkownika rozwiązania do monitorowania, kontroli, utrzymania i odbioru każdej nawierzchni drogowej w każdym cyklu jej życia.Chmura punktów 3D na obrazie